Szabó Gábor

Edzőbá

Szabó Gábor a 2019-es Spartathlon győztes Bódis Tamás (jobbra)
és a hétszeres (!) Spartathlon teljesítő, valamit 2019-ben 5. helyezett Simonyi Balázs edzője

25 éve futok, és a bátortalan kezdeti lépések után elhatároztam, hogy megnézem, mire vagyok képes ebben a nagy önfeláldozást és kitartást igénylő sportágban.  Több egyesületet és edzőt kipróbáltam és szépen fejlődtem is, de pont a kedvenc távomon a maratonon, nem jött az áttörés, csak egy belső paradigmaváltás után… izgalmas kísérlet volt, és sok mindent megváltoztatott. Azóta saját magamat (is) edzem, a legjobb időim: 10 000m – 31p 36mp; Félmaraton – 1ó 09p 26mp; Maraton – 2ó 26p 27mp.  A mai napig aktívan sportolok és versenyzek, az élethosszig tanulás mellett az élethosszig tartó futást tűztem ki magamnak célul a jövőre nézve.

2008 óta vezetem a Sashegyi Gepárdok futóklubot, ez idő alatt rengeteg szuper futónk volt és van jelenleg is…. Félmaratoni- maratoni és hegyifutó bajnokságokon több ízben nyertünk vagy értünk el dobogós helyezést. Ez számomra nagyon termékeny és produktív időszak volt, az edzői stílusomat szép lassan, az elmúlt évek alatt dolgoztam ki. Amiben hiszek az a feltétlen pozitív légkör és hozzáállás, ami alapja egy magas színvonalú műhelymunkának. Bódis Tomi ultrafutót, aki most kollégám is egyben, a legnagyobb edzői sikeremként tartom számon.

Szabó Gábor kupa és éremgyűjteménye (részlet)